Придобивки од јајцата на отворени пасишта

Придобивки од јајцата на отворени пасишта

Никогаш немој да штедите кога се работи за вашето дете особено за мали бебиња. Органските јајца се одлична храна за бебињата која е доста хранлива , а всушност се добра опција за кога сакате да воведете цврста храна на вашето бебе. Тие се полни со есенцијални масни...
Нема повеќе дилеми: ОВИЕ 10 намирници се НАЈЗДРАВИ во светот

Нема повеќе дилеми: ОВИЕ 10 намирници се НАЈЗДРАВИ во светот

Оваа листа од 10 најздрави намирници во светот е само почетен водич – начин да ги разберете есенцијалните витамини и минерали што му се потребни на човечкото тело за да остане во најдоброто функционирање. И како дополнителен поттик – овие здрави намирници се целосно...
ЗАБРЗАЈТЕ ГО МЕТАБОЛИЗМОТ НА ЗДРАВ НАЧИН! Пролетна диета – ротквиците ги топат МАСТИТЕ

ЗАБРЗАЈТЕ ГО МЕТАБОЛИЗМОТ НА ЗДРАВ НАЧИН! Пролетна диета – ротквиците ги топат МАСТИТЕ

Доколку сакате до лето да изгледате фит и да го доведете телото во ред, не гладувајте Нутриционистите велат дека ова е вистинско време кога на располагање имате голем избор на намирници, па затоа треба паметно да ги користите. Пробајте ротквици. Лесни се за варење,...
Како куркумата може да помогне во слабеењето: Со златниот зачин до ретка фигур

Како куркумата може да помогне во слабеењето: Со златниот зачин до ретка фигур

Куркумата, зачин со препознатлива жолта боја, може да биде добар сојузник доколку сакате да го изгубите вишокот килограми. Според Eatthis.com, куркумата припаѓа на истото растително семејство како ѓумбирот. Според американскиот национален центар за комплементарно и...
Палачинки од само ДВЕ СОСТОЈКИ: Без брашно, млеко и шеќер – Неодоливо вкусна и поздрава верзија (РЕЦЕПТ)

Палачинки од само ДВЕ СОСТОЈКИ: Без брашно, млеко и шеќер – Неодоливо вкусна и поздрава верзија (РЕЦЕПТ)

Рецепт кој мора да го пробате уште денес Доколку внимавате на исхраната или сте интолерантни на глутен, ова е совршениот рецепт за вас. Вака подготвените палачинки не содржат млеко, брашно или шеќер, па затоа се одличен избор за секое време од денот. Потребни ви се...
БРЗ И ВКУСЕН ПОЈАДОК, А МОЖЕ ДА БИДЕ И УЖИНА! Со задоволство ќе го правите овој чиа пудинг со калинка!

БРЗ И ВКУСЕН ПОЈАДОК, А МОЖЕ ДА БИДЕ И УЖИНА! Со задоволство ќе го правите овој чиа пудинг со калинка!

За овој вкусен оброк ќе бидат доволни малку чиа семки, бадемово млеко, калинка и мед. Доколку немате многу време да подготвите храна наутро, но сте свесни дека појадокот сепак е важен оброк, веруваме дека овој брз пудинг ќе ви биде од корист: Состојки: четири лажици...