Предлог за ручек: Поховано пилешко со кашкавал

Предлог за ручек: Поховано пилешко со кашкавал

Состојки: 600 гр. пилешко бело месо прстофат лук во прав 1 лажица сецкан босилек 1 лажица сецкан магдонос 150 гр. кечап 3 јајца 1 лимон 100 гр. кашкавал 180 гр. презли 150 гр. брашно 500 гр. компири мешавина зачини  оригано масло Подготовка: Пилешкото исечете го како...
Ручек за 20 минути – пилешко во сос од портокал

Ручек за 20 минути – пилешко во сос од портокал

Исечете го на тенки парчиња пилешкиот стек, посолете го со вегета или некој сличен зачин, и по десетина минути премачкајте го со сенф. Дали ќе употребите пилешки гради или друго пилешко месо, изборот е на вас. Во длабока тава загрејте масло и малку путер и препржете...
Полнето бело месо

Полнето бело месо

Состојки: 4 парчиња пилешки гради 4 парчиња сланина 4 парчиња кашкавал 1 лажица масло 2/3 шолја пилешка супа 1 лажица густин Подготовка: Со остар нож направете дупка во средината на секое парче месо и наполнете го со ситно сечкана сланина и парчиња кашкавал....
Што да готвите во недела? Брз рецепт за сочен ручек

Што да готвите во недела? Брз рецепт за сочен ручек

Полнето бело месо Состојки: 4 парчиња пилешки гради 4 парчиња сланина 4 парчиња кашкавал 1 лажица масло 2/3 шолја пилешка супа 1 лажица густин Подготовка: Со остар нож направете дупка во средината на секое парче месо и наполнете го со ситно сечкана сланина и парчиња...
Половина час, 3 состојки и највкусниот ручек е готов !

Половина час, 3 состојки и највкусниот ручек е готов !

Ви досадија комплицираните ручеци кои ви земаат по најмалку 2 часа во кујната? Ова потпечено пилешко веројатно ќе биде супер замена за која сите ќе мислат дека сте потрошиле часови подготвувајќи го.   Вкусниот ручек никогаш не бил поедноставен! Потребни состојки:...
Ладна пилешка салата, идеална за деновите кога не ви се готви

Ладна пилешка салата, идеална за деновите кога не ви се готви

Пред да се пожалите на сите околу вас дека денес не ви се готви, па домашните ќе мора да се снаоѓаат со тоа што има во фрижидерот, размислете повторно. Оваа ладна салата со пилешко и зеленчук е идеално решение за деновите кога не ви се готви. Состојките се едноставни,...