Листа од 13 најотровни производи: Овие овошја и зеленчуци имаат најмногу пестициди- внимавајте!

Листа од 13 најотровни производи: Овие овошја и зеленчуци имаат најмногу пестициди- внимавајте!

Секоја година, Светската здравствена организација објавува листа од 12 најотровни производи кои се наоѓаат на полиците во продавниците, сега имаат додадено плус уште еден. Со години наназад првото место убедливо го држи јагодата, меѓутоа спанаќот ја следи во чекор....
Лесен и совршен десерт: Торта од јагоди и бело чоколадо

Лесен и совршен десерт: Торта од јагоди и бело чоколадо

Ова е сладок десерт со кој можете да ги изненадите гостите или пак да уживате во кругот на семејството. Состојки: 6 жолчки 250 гр. шеќер 250 гр. јагоди 750 мл. слатка павлака 250 гр. бело чоколадо   Начин на подготовка: Измешајте ги жолчките и шеќерот, а кога...
Сезонски рецепти: Вкусни коцки од јагода

Сезонски рецепти: Вкусни коцки од јагода

Подгответе го овој вкусен колач со јагоди затоа што баш сега е нивното време… Потребно е: 6 жолчки 6 лажици шеќер 6 лажици млеко 6 лажици масло 6 лажици брашно 1 прашок за печиво 3 лажици какао во прав за филот: 750 г млеко 250 г шеќер 3 пудинзи од јагода 6 белки 9...
Смрт за целулитот и тоа само со една состојка

Смрт за целулитот и тоа само со една состојка

На жените ширум светот облогите со оцет одамна им се познати со цел да се ослободат од целулитот, па затоа што се покажале како одлично решение, време е да ги пробате и вие. За овие облоги потребни ви се само 2 состојки, кои сигурно веќе ги имате дома. Лосион за тело...
Пилешки батачиња со кари

Пилешки батачиња со кари

Состојки: 4 пилешки батачиња две главички кромид павлака за готвење кари маслиново масло сол и бибер Подготовка: Месото и исецканиот кромид ги ставате во тенџере за варење на Цептер од 4,2 л и залијте со 1,5 шољи вода. Покријте со специјалинот капак „Syncro-Clik“....