Крцкаво, зачинето и повикува за пиво: Рецепт за совршени печени компири

Крцкаво, зачинето и повикува за пиво: Рецепт за совршени печени компири

Зачинетите парчиња компир се опасно добра закуска, без разлика дали се служат со некој сос или како додаток на месо, риба или зеленчук. Својата крцкавост ја должат на лебните трошки, а својата сладост на зачините, кои по желба можете да ги прилагодите по сопствен...
Одллични за мезе : поховани печурки во пиво

Одллични за мезе : поховани печурки во пиво

Состојки: Две чаши пиво Две чаши брашно Две лажички лук во прав Две лажички сол Лажичка бибер Лажичка сушен магдонос 3-6 чаши масло (во зависност од тоа колку е голема тавата) Околу половина килограми печурки Подготовка: Истурете го маслото во тава – треба да биде...
Рецепти за лазања на кои не можете да им одолеете

Рецепти за лазања на кои не можете да им одолеете

естенините се омилено јадење за многумина од нас, а комбинации има безброј. Лазањата е посебно уживање, а може да ја направите со многу видови сосови. Она што е најважно за добра лазања е начинот на кој ја редите, па инспирирајте се од овие рецепти на Tasty на кои...
Полнети шампињони

Полнети шампињони

Состојки: 500 г шампињони Сол, бибер 2 лажички сушен или свеж босилек 50 г шунка 1 кромид Масло 2 лажици павлака 30 г кашкавал Приготвување: Измијте ги шампињоните и исчистете ги така за да има доволно место да се наполнат со смесата што ќе ја приготвите Исечете ги...
Одличен доручек: Запечен леб со сирење и лук

Одличен доручек: Запечен леб со сирење и лук

Рецептот е толку едноставен што за миг ќе уживате во неодоливите залаци! СОСТОЈКИ: 1 леб 5 лажици путер 2 лажици маслиново масло 3 чешниња лук оригано 1 шолја моцарела сирење сол бибер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Исечете го лебот на парчиња со дебелина од 2,5 – 5 см. Во мал...
Пролетен деликатес – Сатараш со јајца

Пролетен деликатес – Сатараш со јајца

Состојки: 2 главици кромид 4-5 пиперки 7-8 зрели домати 1 луто пиперче зачин масло 2-3 јајца сол бибер Подготовка: Кромидот се чисти и се сече на тенки долгнавести резанки. Се динста додека не омекне, на загреано масло  со повремено додавање на вода, да не изгори. За...