Природен лек против настинки

Природен лек против настинки

Брзо и едноставно решение кое ќе ве ослободи од главоболки и кашлање и е многу лесно да се направи, а исто така е многу вкусно. Сите состојки што ви се потребни се лесно достапни. Ви треба шеќер, вода, лимон, мед, ѓумбир, каранфилче и шеќер во прав. Подготовка: Една...
Тајната на Амишите: Тврдат дека овој напиток го спречува ракот

Тајната на Амишите: Тврдат дека овој напиток го спречува ракот

Овој напиток кој го користат Амишите е одличен за целото тело и здравјето, но особено е ефикасен во случаите на чир, настинка, астма, артритис, импотенција, рак, висок крвен притисок и многу други болести. Од сите народи во светот, Амишите најретко заболуваат од рак,...
Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Овој напиток може да ја излечи и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина. За подготовка на напитокот треба прво да сварите 250 мл. млеко. Потоа додадете лажица путер и лажица мед. Промешајте и додадете добро изматена жолчка од јајце...
Рецептот за тирамису на Софија Лорен

Рецептот за тирамису на Софија Лорен

Тирамису е италијански десерт, а во книгата „Рецепти и Мемоари“, славната актерка Софија Лорен дала и рецепт за овој десерт. СОСТОЈКИ: 180 гр маскарпоне сирење 80 гр црно чоколадо 3 јајца 5 лажици шеќер 40 пишкоти 250 мл инстант кафе 250 мл ликер од портокал 60 гр...
Мешавина што ја подобрува функцијата на мозокот

Мешавина што ја подобрува функцијата на мозокот

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви го поправи памтењето, туку притоа ќе ги истопите масните наслаги со кои се борите со години. Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум, фосфор. Ренот...