Само измешајте ги состојките и испечете, рецепт за посен колач со мак

Само измешајте ги состојките и испечете, рецепт за посен колач со мак

  Само измешајте ги состојките и испечете – толку брзо! Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши шеќер 2 чаши вода 1 чаша масло 200 гр мак 1 прашок за печиво малку џем или шеќер во прав масло Начин на подготовка: Сите состојки се мешаат, се ставаат во намастен плех и...
Ова е најдобрата храна за убава кожа

Ова е најдобрата храна за убава кожа

Имате работа со високо ниво на стрес? Имате акни и црвенило? Можеби не можете да ја смените генетиката, но дефинитивно во вашата исхрана можете да додадете храна која ќе ја направи вашата кожа здрава, свежа и еластична. Краставица Краставицата е веројатно најдобриот...