Хит диета за пред одмор: -5 килограми за само 3 дена

Хит диета за пред одмор: -5 килограми за само 3 дена

Оваа хит диета од само 2 намирници е омилена за време на летните денови. За само 3 дена ќе изгубите 5 килограми. Прв ден: Појадок: варен компир без сол и шолја јогурт Ручек: два варени компири без сол и шолја јогурт Вечера: две шолји јогурт Втор ден: Појадок – 1 шолја...
МЕДИЦИНСКА ДИЕТА: Изгубете 15 кг. за 15 дена!

МЕДИЦИНСКА ДИЕТА: Изгубете 15 кг. за 15 дена!

Во последно време, медицинската диета е еден од најпознатите методи за слабеење, која нуди можност за губење на 2-15 килограми, доколку навистина се внимава. Предност на овој начин на исхрана е во тоа што не прави да чувствувате слаocт или омалакcaност, бидејќи...
Најбрзата диета го „запали“ интернетот! Можете да ослабнете дури 15 килограми!

Најбрзата диета го „запали“ интернетот! Можете да ослабнете дури 15 килограми!

Долго се трага по инстант решенија за губење на килограмите и отстранување на масните наслаги, па конечно, пронајдено е најбрзото решение. Имено, се работи за напивка која, првенствено е здрава, а потоа многу поволно влијае на слабеењето. Рецептот е многу едноставен,...
Чаевите како најголем сојузник на витката линија

Чаевите како најголем сојузник на витката линија

За да се ослободите од вишокот на вода во телото и да се забрза губитокот на килограми, подгответе два вкусни чаја кои ја чистат крвта и телото од токсини, ја стимулира работата на метаболизмот и ја елиминираат надуеноста. Чајот од коренот на млечка го подобрува...
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина

Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина

Овие едноставни состојки можете да ги набавите брзо и лесно, но и да подготвите убав напиток со кој ќе се ослободите од вишокот маснотии и килограми. Потребни состојки: 1 лимон 1 краставица 1 лажица рендан ѓумбир малку магдонос   Начин на подготовка: Сите...
Пијте го ова пред спиење- ќе почувствувате олеснување а помага и при слабеење

Пијте го ова пред спиење- ќе почувствувате олеснување а помага и при слабеење

Овој напиток е корисен и ќе ви помогне да направте детоксикација на организмот. Ќе го забрза метаболизмот, но ќе ја забрза и работата на цревата. Главна состојка е магданос, а ќе ви помогне и при слабеење. 1 лимон една рака магдонос 1 лажичка цимет 1 лажичка јаболков...