Смрт или хит за диетата: Дали смеете да јадете компир ако сакате да ослабете?

Смрт или хит за диетата: Дали смеете да јадете компир ако сакате да ослабете?

„Што повеќе зеленчук во исхраната“ е правило кое не е применливо на компирот. Поради количината на скроб во компирот, често се вели дека компирот дебелее па затоа многумина го сметаат за погубен за диетата. Меѓутоа, еден варен компир со средна големина има само 160...
Моќен домашен напиток за брзо и ефикасно слабеење

Моќен домашен напиток за брзо и ефикасно слабеење

Потребни состојки 3 литри вода 3-4 лимети или 2-3 лимони, доколку немате лимета 150 мл мед 2 супени лажици куркума во прав Црн пипер Начин на подготовка Претходно подгответе 3-литарски стаклен сад, во кој ќе го приготвите напитокот. Доколку немате соодветна тегла,...
Мала диета со јогурт: 2 килограми помалку за само 3 ден

Мала диета со јогурт: 2 килограми помалку за само 3 ден

Иако календарски е зима, времето не е ладно. Најверојатно летото ќе пристигне многу побрзо од очекуваното, а каде што е летото, таму се и диетите или барем разговорите за нив. Постои голема и мала диета со јогурт. Големата трае 7 дена, а малата диета трае само 3 дена....
Сите полудеа по вертикалната диета, нема да ве изгладнува, но колку е здрава?

Сите полудеа по вертикалната диета, нема да ве изгладнува, но колку е здрава?

Доволно е која славен да држи некоја диета и таа веднаш да добие огромен број следбеници ширум светот. Серијата „Игра на тронови“ е виновна за популарноста на оваа диета, но дали навистина знаете што значи тоа? По кето-диетата, диетата со месо, Пеган-диетата, дојде во...
Протеинските диети се опасни за здравјето

Протеинските диети се опасни за здравјето

Многу често високопротеинските диети се препорачуваат за брзо слабеење, без да се земе предвид фактот дека не смеат да траат долго и мора да се практикуваат внимателно, бидејќи се во исто време и ефикасни и ризични. Според медицинските сознанија, диетите со голем...
Рецепт за брзо слабеење

Рецепт за брзо слабеење

Ако сакате да изгубите неколку килограми, мора сериозно да се посветите на тоа. Тука нема голема мудрост: едноставно внимателно избирајте што јадете и се движите се многу. За оние кои сакаат да ослабат брзо, ве советуваме да ја замените вечерата со овој лаксативен...