Три причини да ги оставите газираните пијалаци

Три причини да ги оставите газираните пијалаци

Ако редовно пиете газирани пијалаци, обидете се да ги намалите, заменете ги со вода или чај. Во зима дури би требало да е полесно да го направите тоа, бидејќи веќе не е толку жешко и нема постојана потреба да се пијат ладни пијалаци. 1.Ја зголемуваат гладта за шеќер...
Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот

Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот

Научните истражувања покажале дека комбинацијата на овие два зачини има исклучителни лековити дејства. Куркумата е зачин кој има многу корисен ефект врз организмот. Меѓутоа, телото не може во целост да ги апсорбира сите хранливи материи бидејќи многу брзо се...
Мусака од шампињони

Мусака од шампињони

За љубителите на печурки, ова јадење ќе биде вистинско уживање. Потребно е: 500 г шампињони 2 главици кромид 100 г сланина 2 лажици масло 2 чешниња лук 10 кришки леб 250 мл млеко 200 мл кисело млеко 3 јајца мелен сув зачин магдонос оригано сол, бибер Подготовка:...
Рецепт за обновување на целото тело

Рецепт за обновување на целото тело

Со помош на овој сок започнете го процесот на обновување на црниот дроб, а и целото тело. Овој рецепт помага при детоксикација на телото, до таа мера што го подобрува целокупното здравје! Состојки: една рака листови мента, 1 лимон, 1 портокал, 2 л вода Начин на...
Магичен лек за спиење, една шолја и ќе заспиете веднаш!

Магичен лек за спиење, една шолја и ќе заспиете веднаш!

Не можете да заспиете? Се будите секое утро ненаспани и изморени? Овој рецепт е вистинското решение за вас! Доколку патите од несоница, тогаш дефинитивно треба да го испробате овој народен, природен лек на база на млеко и мед, кој проверено ќе ви помогне полесно да...