Топли и вкусни пирошки со месо за совршен почеток на денот

Топли и вкусни пирошки со месо за совршен почеток на денот

Со доаѓањето на студените денови се менува и кујната, па еве идеја да подготвите нешто вкусно што ќе ви ги стопли и душата и телото. Меки пирошки совршени за појадок и почеток на денот. Може да ги полните со фил по ваша желба, а денешната идеја е да се полнети со...
Воздушести, меки и неодоливи: Мини палачинки со сирење готови за час (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Воздушести, меки и неодоливи: Мини палачинки со сирење готови за час (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако немате идеја што да подготвите наутро – ви претставуваме брз рецепт на кој нема да можете да му одолеете Во палачинките уживаат сите генерации, а на високи температури тешко е да се застане покрај врел шпорет и да се пржи. Затоа ви претставуваме рецепт за мини...
ОБРОК ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Направете солено пециво СО СИРЕЊЕ, останува свежо И СЛЕДНИОТ ДЕН! (РЕЦЕПТ)

ОБРОК ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Направете солено пециво СО СИРЕЊЕ, останува свежо И СЛЕДНИОТ ДЕН! (РЕЦЕПТ)

Многу едноставна подготовка. Соленото пециво е одличен избор за појадок или вечера. Можете дури и да го однесете на работа бидејќи останува свежо следниот ден. Состојки: 200 гр сирење 1 белка од јајце 1 жолчка за премачкување 1 пакување готово тесто сусам Подготовка:...
Солена пита со сирење и шунка: Без кори, без мака, а една состојка ѝ дава посебен вкус

Солена пита со сирење и шунка: Без кори, без мака, а една состојка ѝ дава посебен вкус

Ако сте останале без идеи со што да го започнете денот, а обожавате меки домашни колачи, ова особено ќе ви се допадне. Доколку сакате да подготвите брза и едноставна пита, а немате кори или не сте расположени да ги премачкувате и виткате, оваа варијанта е погодна...
Германска пица: Омилениот рецепт на нацијата со шунка, павлака и лук

Германска пица: Омилениот рецепт на нацијата со шунка, павлака и лук

Ќе најдете германски минипици со кисела павлака и кромид со потекло од Баден-Виртемберг наречени dinnete, dinnele, dinnede или dünnele. Често се подготвуваат за време на карневали, но можат да се најдат и на германските трпези во текот на целата година. Dinnete се...
Најлесниот рецепт за доручек од лиснато тесто со кој ќе заборавите на пекарите

Најлесниот рецепт за доручек од лиснато тесто со кој ќе заборавите на пекарите

Лиснатото тесто можете да го направите сами, или да си ја скратите маката и да купите готово тесто кое ви овозможува да го наполните со солени и слатки филови. Состојки: 1 пакетче лиснато тесто 100 грама бри сирење 50 грама џем од шумско овошје растително масло за...