Рецепти за лазања на кои не можете да им одолеете

Рецепти за лазања на кои не можете да им одолеете

естенините се омилено јадење за многумина од нас, а комбинации има безброј. Лазањата е посебно уживање, а може да ја направите со многу видови сосови. Она што е најважно за добра лазања е начинот на кој ја редите, па инспирирајте се од овие рецепти на Tasty на кои...
Хит диета за пред одмор: -5 килограми за само 3 дена

Хит диета за пред одмор: -5 килограми за само 3 дена

Оваа хит диета од само 2 намирници е омилена за време на летните денови. За само 3 дена ќе изгубите 5 килограми. Прв ден: Појадок: варен компир без сол и шолја јогурт Ручек: два варени компири без сол и шолја јогурт Вечера: две шолји јогурт Втор ден: Појадок – 1 шолја...
Секоја недела јадеме по едно пенкало?!

Секоја недела јадеме по едно пенкало?!

Ако мислевте дека пластиката е проблем кој не ве засега вас и се однесува само на морската флора и фауна, се лажете. Последното истражување кое го спроведе австралискиот универзитет во Њукасл, покажа дека секој човек во текот на една недела внесува околу 2.000 парчиња...
Рецепт за денеска: Рагу со мелено месо

Рецепт за денеска: Рагу со мелено месо

Едноставно и брзо за подготовка, совршенство на вкус и мирис… Подготовка: 500 г мешано мелено месо 2 чили-пиперки 2 главици кромид 2 чешниња лук 2 поголеми компири 2 лажици путер или маргарин 1 лажица слатка црвена мелена пиперка 250 мл супа од коцка 150 г грашок кари...
Лесен и совршен десерт: Торта од јагоди и бело чоколадо

Лесен и совршен десерт: Торта од јагоди и бело чоколадо

Ова е сладок десерт со кој можете да ги изненадите гостите или пак да уживате во кругот на семејството. Состојки: 6 жолчки 250 гр. шеќер 250 гр. јагоди 750 мл. слатка павлака 250 гр. бело чоколадо Начин на подготовка: Измешајте ги жолчките и шеќерот, а кога смесата ќе...