Уникатен коктел со извонреден вкус: Како дома да си приготвите мохито со боровинки

Уникатен коктел со извонреден вкус: Како дома да си приготвите мохито со боровинки

Покрај лубеницата и сладоледот, на високите температури, совршен избор за освежување се и разните коктели. Со многу овошје, малку алкохол и коцки лед, тие знаат да бидат вистинско летно задоволство! Токму за денес ви приготвивме брз и лесен рецепт за уникатен коктел,...
Пијалак за слабеење, за намалување на притисокот и јакнење на имунитетот

Пијалак за слабеење, за намалување на притисокот и јакнење на имунитетот

Овој пијалак има богат состав на хранливи продукти, витамини, влакна и минерали! Еве како да го направите сами… Овој сок успешно ги намалува килограмите, го намалува притисокот и го зајакнува имунитетот. Состојки: 4 средни моркови 2,5 см корен од ѓумбир 2 лимони...
По рецептот на баба ми ликер од вишни

По рецептот на баба ми ликер од вишни

За сите вас кои го сакате овој супер ликер, еве рецепт… Има два рецепти: со 3 кг и со 0,5 кг, а вие одберете си по вкус и по количина кој најмногу ви одговара. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 3 кг вишни 2 кг шеќер 1 литар добра ракија (лозова) ПОСТАПКА: Вишните добро измијте ги и...
Не ви треба ништо друго: Овој напиток го забрзува метаболизмот, зајакнува имунитетот и ја прави кожата сјајна

Не ви треба ништо друго: Овој напиток го забрзува метаболизмот, зајакнува имунитетот и ја прави кожата сјајна

Пролетен зелен чај кој го зајакнува имунитетот, а можете да го конзумрате во било кој период од денот, ќе ви даде сила, сјајна кожа и подобрување на метаболизмот. Подготовка: 3 листа кељ 1 јаболка 1 лимон 1/2 краставица   Измешајте ги сите состојкии испијте...
Моќен сок за имунитет и слабеење: Исфрла од телото се’ што штети

Моќен сок за имунитет и слабеење: Исфрла од телото се’ што штети

Моќен сок за имунитет и слабеење кој исфрла од телото се’ што штети. Состојки: 4 средни моркови 2,5 сантиметри корен од ѓумбир 2 лимона (излупени) 2 чешниња лук 1 супена лажица јаболков оцет Приготвување: Ставете ги сите состојки во соковник. Пијте го два дена сокот...
Цедениот сок е здравје во чаша, но дали го консумирате правилно?

Цедениот сок е здравје во чаша, но дали го консумирате правилно?

Трендот на пиење здрави цедени сокови постојано се менува, но е основа на здравата исхрана што се трудите да ја практикувате. Не постои совршен начин да подготвите цеден сок, но има неколку грешки во процесот што треба да ги избегнувате за да го извлечете максимумот...