Оваа храна помага во намалување на холестеролот!

Оваа храна помага во намалување на холестеролот!

За луѓето кои имаат проблеми со високо ниво на холестерол во крвта, секој залак е важен – вклучително и оние помеѓу оброците. Јадењето во редовни интервали е многу важно за нормализирање на нивото на шеќер во крвта, како и за одржување на метаболизмот. Закуските исто...
Како да добиете светкави велигденски јајца: Потребно ви е бело вино и шеќер – испробајте го овој трик!

Како да добиете светкави велигденски јајца: Потребно ви е бело вино и шеќер – испробајте го овој трик!

Светкава декорација на велигденските јајца – зошто да не? Сварете ги јајцата со шеќер – трик за светкави и сосема различни велигденски јајца! Велигден е празник кога сите ја истражуваме нашата креативност и бараме разни „diy“ проекти во кои може да учествува целото...
Полн со протеини, го намалува апетитот и е одличен за здравјето: Еве зошто треба почесто да консумирате грашок

Полн со протеини, го намалува апетитот и е одличен за здравјето: Еве зошто треба почесто да консумирате грашок

Една од моќните намирници и сојузници во правилната исхрана на човекот е секако грашокот. Тој не содржи многу калории и е многу богат со протеински влакна кои помагаат да се намали апетитот и прават да се чувствувате сити по оброкот. Поединечни експерти истакнуваат...