Неверојатно вкусна бисквит торта, сè што ви треба е миксер и неколку состојки!

Неверојатно вкусна бисквит торта, сè што ви треба е миксер и неколку состојки!

Состојки: 500 гр мали бисквити 4 жолчки 6 лажици шеќер4 лажици брашно 0,5 л млеко + млеко за потопување бисквити 1 ванилин шеќер лажица путер Подготовка: Ставете половина литар млеко, 4 лажици шеќер и путер да зовријат. Измешајте ги жолчките со 2 лажици шеќер, брашно...
Строгиот пост не се препорачува за секого, тој може дополнително да го загрози здравјето

Строгиот пост не се препорачува за секого, тој може дополнително да го загрози здравјето

Велигденски пост, меѓу другото, значи и воздржување од храна од животинско потекло, како што се месо, млеко и млечни производи и јајца. Овој режим, сепак, не се препорачува за одредени категории на население – деца во развој, бремени жени и доилки, како и лица со...
Посно, вкусно и здраво: Направете рижото со печурки и кромид, дури и почетниците можат да го подготват!

Посно, вкусно и здраво: Направете рижото со печурки и кромид, дури и почетниците можат да го подготват!

Рижото е секогаш добар избор за посни денови, и вака се подготвува! Доколку ви треба добар рецепт за пост на вода, комбинирајте заситена и здрава храна како што се печурки! Овој рецепт за рижото може да го подготват почетници во кујната, а бидејќи е заситен и...