Рецепт за вистинско ЧОКОЛАДНО СУФЛЕ: Десерт на кој никој не може да му одолее (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

уфле е десерт кој сите го обожаваат

СОСТОЈКИ:

1 лажица путер
1 лажица брашно
1/2 чаша млеко (ладно)
100 гр темно чоколадо (75% какао)
прстофат сол
1/2 лажичка екстракт од ванила
1 жолчка од јајце
2 белки
3 лажици шеќер
какао

Подготовка:

Мени