СВИНСКИ БУТ СО ПИВО

СВИНСКИ БУТ СО ПИВО

Потребни состојки 1 свински бут 1 пиперка 100 гр. морков 500 гр. праз 1 лук Сол и црн пипер Масло за јадење ½ литар пиво Припрема: Исечете мали вдлабнатинки во месото и ставете внатре по многу мало парченце лук, па целиот бут пропржете го на врело масло и оставете го...