Сите полудеа по бурек бургерот: Велат дека е подобар од било кој, а ова се состојките

Сите полудеа по бурек бургерот: Велат дека е подобар од било кој, а ова се состојките

Хит на Загреб Бургер фестивалот оваа година беше „Бурек Бургер“, како што самото име кажува тоа е комбинација на хамбургер и бурек. На идејата дошол Марин Медак, а се состои од говедско месо, пржен лук, тенко сечен компир, јогурт и краставички сложени меѓу два бурека....
Крцкави Переци

Крцкави Переци

Состојки: – 250 g Спелтино брашно; – 1 кисело млеко; – 0,5 dl вода; – ½ кесичка прашак за печиво; – 1 рамно лажиче морска сол; – 3 лажици маслиново масло; – Семки од тиква. Подготовка: Во чинија, измешајте ги брашното, солта и прашакот за печиво. Додајте ги киселото...
Пирошки од компир по лесен рецепт

Пирошки од компир по лесен рецепт

Направете вкусни пирошки со компир, кои совршено ги заменуваат оние со месо или сирење и шират супер арома.Ова е рецептот за вкусниот појадок готов за 40 минути. СОСТОЈКИ: 300 гр. варен компи 100 гр. растопен маргарин 600 гр. брашно 2 јајца 200 мл. млеко 1 лажиче...
Пити со печурки, спанаќ и ракити

Пити со печурки, спанаќ и ракити

ново масло -175 гр спанаќ -150 гр ricotta / млади сирења -1 до 2 лук гроздови -1/4 лажички морско оревче -2 влажни јајца -250 g печурки – 2 супени лажици со ситно зрно од сенф -1 лажица мед -1 лажица ситно сецкан магдонос Подготовка Свртете ја рерната на 200 ° C...
ПОТПЕЧЕНИ МАКАРОНИ СО ПЕЧУРКИ, КАШКАВАЛ И ПАВЛАКА

ПОТПЕЧЕНИ МАКАРОНИ СО ПЕЧУРКИ, КАШКАВАЛ И ПАВЛАКА

За да ја направите оваа вкусна тава со макарони, печурки и павлака потребни ви се: 1 кисела павлака 300 гр маринирани печурки 1 јајце 200 гр кашкавал 1 помала главица кромид 300 гр кравјо сирење 500 гр макарони Чекор 1: Макароните се варат во посолена вода со малку...
ПИРОШКИ ГОТОВИ ЗА САМО 15 МИНУТИ

ПИРОШКИ ГОТОВИ ЗА САМО 15 МИНУТИ

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 чаши (од 2 дцл) брашно (понекогаш и малку повеќе, зависи од типот на брашното) 2 лажици шеќер 1/5 лажиче сол 2 лажици сончогледово масло 500мл млеко (може да се загрее, а и не мора. Резултатот е ист) НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Прв чекор Сите состојки...