Лесен ручек: Тиквички полнети со сирење

Лесен ручек: Тиквички полнети со сирење

Брз и едноставен ручек за целото семејство, особено во топлите, летни денови! Состојки: 3 тиквички 300 гр ситно сирење 1 јајце 1 лажичка сол маслиново масловички Тиквичките исчистете ги и издлабете ги. Измешајте ги сирењето и јајцата, посолете ги и наполнете ги...
Воздушести, меки и неодоливи: Мини палачинки со сирење готови за час (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Воздушести, меки и неодоливи: Мини палачинки со сирење готови за час (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако немате идеја што да подготвите наутро – ви претставуваме брз рецепт на кој нема да можете да му одолеете Во палачинките уживаат сите генерации, а на високи температури тешко е да се застане покрај врел шпорет и да се пржи. Затоа ви претставуваме рецепт за мини...