Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Предлог што да зготвите за денешниот ручек. Потребни состојки: 400 гр компири Две лажици маслиново масло 4 пилешки батаци со карабатак 1 лажичка оригано Сол и бибер Рузмарин 200 гр фета сирење 30 маслинки 200 гр шери домати 1 лажица јаболков оцет   Начин на...