ТОПЕН КАШКАВАЛ ВО СЛАНИНА

Дек 14, 2017 | Предјадење

Изгледа толку вкусно колку што звучи. Затоа, следен пат кога ќе се мислите што да сервирате за мезе или како да го збогатите ручекот, искористете ја оваа идеја.

Потребно ви е:

  • Моцарела или било каков кашкавал исечкан на долги ленти
  • Парчиња сланина
  • Презла
  • Јајце

Постапка:

Лентите кашкавал потопете ги во матено јајце, а потоа и во презла. Околу нив замотајте ја и сланината, па наредете ги на тава обложена со мрсна хартија.

Печете на висока температура околу 15тина минути.

Послужете со доматен сос, мед и сенф или тартар.

 

Крцкаво, зачинето и повикува за пиво: Рецепт за совршени печени компири

Крцкаво, зачинето и повикува за пиво: Рецепт за совршени печени компири

Зачинетите парчиња компир се опасно добра закуска, без разлика дали се служат со некој сос или како додаток на месо, риба или зеленчук. Својата крцкавост ја должат на лебните трошки, а својата сладост на зачините, кои по желба можете да ги прилагодите по сопствен...

Одллични за мезе : поховани печурки во пиво

Одллични за мезе : поховани печурки во пиво

Состојки: Две чаши пиво Две чаши брашно Две лажички лук во прав Две лажички сол Лажичка бибер Лажичка сушен магдонос 3-6 чаши масло (во зависност од тоа колку е голема тавата) Околу половина килограми печурки Подготовка: Истурете го маслото во тава – треба да биде...

Рецепти за лазања на кои не можете да им одолеете

Рецепти за лазања на кои не можете да им одолеете

естенините се омилено јадење за многумина од нас, а комбинации има безброј. Лазањата е посебно уживање, а може да ја направите со многу видови сосови. Она што е најважно за добра лазања е начинот на кој ја редите, па инспирирајте се од овие рецепти на Tasty на кои...

Полнети шампињони

Полнети шампињони

Состојки: 500 г шампињони Сол, бибер 2 лажички сушен или свеж босилек 50 г шунка 1 кромид Масло 2 лажици павлака 30 г кашкавал Приготвување: Измијте ги шампињоните и исчистете ги така за да има доволно место да се наполнат со смесата што ќе ја приготвите Исечете ги...