Прсти да излижеш – Струмичко макало (без масло)

Состојки:

  • 200 гр мелена печена леблебија
  • 150 гр мелени ореви или лешници
  • 100 грама презла
  • 3 супени лажици сенф
  • 2 супени лажици таан
  • лук сол бибер
  • 300-400 гр вода за да се замеси

Подготовка:

Сите продукти се мешаат до саканата густина. Густината се регулира со додавање вода.

На здравје!

Мени