Сите полудеа по овој син леб: Еве како да го направите, има чуден изглед и одличен вкус (ВИДЕО)

Авг 14, 2020 | Пити и тесто

За овој производ и не ви треба премногу материјал. А толку е уникатен што кога ќе го направите ќе се гордеете како да сте направиле некој врвен рецепт.

Состојки :

  • 3 белки од јајца
  • 3 лажички шеќер
  • боја за колачи
  • брашно
  • ванилин шеќер

Подготовка:
Белките од јајца изматете ги добро во сад користејќи миксер или маталка. Додадете шеќер, пченкарно брашно, ванилин шеќер и бојата за колачи па мешајте се додека се соедини.
Доколку сакате интензивна нијанса, додадете повеќе капки боја за колачи.
Ако повеќе сакате пастелни нијанси доволно ќе бидат четири или пет капки.

Ова е рецепт за најдобрите здрави палачинки

Ова е рецепт за најдобрите здрави палачинки

Палачинките се еден од оние десерти кои би можеле да ги јадеме секој ден и не би се пожалиле дека често се на „менито“. Доколку и самите ги сакате, можеби е време да ги смените класичните и да пробате поздрава верзија во која ќе уживате без каење. Состојки: 1 морков...

Без квасец и чекање да нарасне, од 4 состојки: Најдобар рецепт за интегрален леб кој можете да го јадете и ако сте на диета

Без квасец и чекање да нарасне, од 4 состојки: Најдобар рецепт за интегрален леб кој можете да го јадете и ако сте на диета

Се прави за еден час, а во неговата свежина можете да уживате до 7 дена, доколку можете да одолеете да не го јадете.Ако сте се здебелиле во текот на зимата и сега барате начин да го намалите внесот на калории, ќе започнете со елиминирање на белото брашно. Се прави за...

Вкусни солени палачинки без брашно, млеко и јајца: Направете ги од вода и уште една состојка

Вкусни солени палачинки без брашно, млеко и јајца: Направете ги од вода и уште една состојка

Палачинките се старомоден деликатес кој се прави од состојки кои секоја домаќинка ги има дома. Може да бидат солени, слатки, пржени… Доколку сакате да ги јадете, ви носиме евтин рецепт за кој се потребни само три состојки. Палачинките се прават без брашно, млеко,...

Кралицата на сите пити се прави од готови кори: Полна со фил, мека и вкусна, едноставно совршена

Кралицата на сите пити се прави од готови кори: Полна со фил, мека и вкусна, едноставно совршена

Ова е совршена идеја за вечера, па и доколку не сте вешти во правењето пити, овој рецепт од вас ќе направи да бидете експерт. Ова е совршена идеја за вечера, па и доколку не сте вешти во правењето пити, овој рецепт од вас ќе направи да бидете експерт. Состојки: 500...