Ручек за вистински гурмани: Свински медаљони во сос од печурки

Ное 6, 2020 | Свинско месо

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

  • 800 г свинско месо
  • Рузмарин
  • 1 чешне лук
  • Сол и бибер
  • 2 лажици маслиново масло
  • Морска сол
  • Главица кромид
  • 2 лажици масло
  • 250 г шампињони
  • 200 мл неутрална павлака

Начин на подготовка:

Измијте го месото и исечете го на 12 парчиња. Исечкајте го лукот и ставете го врз месото, а потоа посолете, додајте бибер, премачкајте со масло и на секое парче ставете рузмарин. Оставете го да отстои во фрижидер околу 60 минути. Пржете ги медаљоните во тава 2-3 минути и од двете страни, извадете ги и замотајте во фолија.

Исечкајте го кромидот и пропржете го во тава. Исечкајте ги печурките и додајте ги во тавата со кромид. Додајте павлака и посолете. Сервирајте ги медаљоните со сосот од печурки, а по желба и со варени компири.

Само за вистински гурмани – ребра во сладок сос со компири

Само за вистински гурмани – ребра во сладок сос со компири

Состојки: 2 кг свински ребра 6 чешниња лук свеж ѓумбир, излупен и сечкан дробени суви лути пиперчиња (по вкус) 6 ѕвездички анасон 6 лажички мед 150 мл соја сос 2 – 3 лажици оцет 200 мл бело вино 6 млади кромидчиња 400 мл вода во која претходно ќе растворите...

Мексикански плескавици

Мексикански плескавици

Состојки: 500 г мешано мелено месо 2 главици кромид 70 г рендан кашкавал 150 мл кечап 30 г тортиља чипс 1 лажица сенф 1 чешне лук, ситно исечкан или истолчен бибер Подготовка: Измешајте ги меленото месо, ситно сечканиот кромид, кечапот, издробениот чипс, сенфот, лукот...

Само за вистински гурмани – ребра во сладок сос со компири

Само за вистински гурмани – ребра во сладок сос со компири

Состојки: 2 кг свински ребра 6 чешниња лук свеж ѓумбир, излупен и сечкан дробени суви лути пиперчиња (по вкус) 6 ѕвездички анасон 6 лажички мед 150 мл соја сос 2 – 3 лажици оцет 200 мл бело вино 6 млади кромидчиња 400 мл вода во која претходно ќе растворите...

Мини тако – празник за очи

Мини тако – празник за очи

Подготовка: Загрејте ја рерната на 180 степени.Во тавче загрејте масло на средна температура, додадете мелено месо, ким, мајчина душичка и бибер и издинстајте го месото. Потоа измешајте ја варената пченка и посолете по желба. Вишокот од масло исцедете го. На секоја...