BLACK TRUFFLES

Состојки:
  • 200 грама темно чоколадо
  • 100 грама слатка павлака
  • ванила арома

Подготовка:

На пареа се топи чоколадото заедно со слатката павлака.
Се додава ванила аромата.
Стопената смеса се става 1 час во фрижидер да се стегне.
Со лажичка се зима од стегната смеса и се формира трафлс
Формираните трафлс се ставаат уште 30 минути во фрижидер.
Откако ќе се оладат се дооформување и се валкаат во какао.
Пријатно јадење!

Слични рецепти и на профилот на Kitchen4.Me

Мени