ХИТ БРЗА ПИТА БЕЗ БРАШНО: Идеално за доручек или за вечера

ХИТ БРЗА ПИТА БЕЗ БРАШНО: Идеално за доручек или за вечера

Состојки: 120 гр мелена овесна каша 2 јајца 150 гр ситно сирење 1 лажичка маслиново масло половина прашок за пециво Хималајска сол 200 мл јогурт 2 грста сецкан беби спанаќ Подготовка: Измешајте ги сите состојки, истурете ги во плех обложен со хартија за печење,...
Рецепт за вистинско ЧОКОЛАДНО СУФЛЕ: Десерт на кој никој не може да му одолее (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Рецепт за вистинско ЧОКОЛАДНО СУФЛЕ: Десерт на кој никој не може да му одолее (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

уфле е десерт кој сите го обожаваат СОСТОЈКИ: 1 лажица путер 1 лажица брашно 1/2 чаша млеко (ладно) 100 гр темно чоколадо (75% какао) прстофат сол 1/2 лажичка екстракт од ванила 1 жолчка од јајце 2 белки 3 лажици шеќер какао...

Сите имаме право на лек, сите имаме право на живот… Trikafta!!!

Цистична фиброза, опака мултисистемска, генетска болест која настапува поради дефект на CFTR – протеинот и од која страдаат плуќата, панкреасот а, и се’ друго, и со која сите знаеме како се живее но, за оние кои не знаат, тоа ќе им го пренесеме преку приказната на...