Некои КАФИЊА ДЕБЕЛЕАТ: Ќе се здебелите без да сфатите, додека ОВА кафе има ефект на ЕЛИМИНИРАЊЕ на водата од вашето тело.

Некои КАФИЊА ДЕБЕЛЕАТ: Ќе се здебелите без да сфатите, додека ОВА кафе има ефект на ЕЛИМИНИРАЊЕ на водата од вашето тело.

Кафето ќе го забрза вашиот метаболизам, а ако вежбате и јадете правилно, тоа може да резултира со потенок струк и порамен стомак. Нутриционистката Лиза Ричардс предупредува дека различните пијалоци од кафе можат да додадат уште неколку калории на вашиот дневен внес,...
Брз ЛЕТЕН ручек: Ако сакате витка линија, оваа храна е идеална за вас!

Брз ЛЕТЕН ручек: Ако сакате витка линија, оваа храна е идеална за вас!

Состојки: брокула – 100 гр кисело млеко сол – по вкус лук – четири парчиња Прелив: маслиново масло – две лажици пиперка – една кафена лажичка, рамна Подготовка: Исечете ја брокулата на мали цветчиња и бланширајте во топла солена вода 4-5 минути. Добро исцедете ја и...
ОБРОК ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Направете солено пециво СО СИРЕЊЕ, останува свежо И СЛЕДНИОТ ДЕН! (РЕЦЕПТ)

ОБРОК ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Направете солено пециво СО СИРЕЊЕ, останува свежо И СЛЕДНИОТ ДЕН! (РЕЦЕПТ)

Многу едноставна подготовка. Соленото пециво е одличен избор за појадок или вечера. Можете дури и да го однесете на работа бидејќи останува свежо следниот ден. Состојки: 200 гр сирење 1 белка од јајце 1 жолчка за премачкување 1 пакување готово тесто сусам Подготовка:...
Лажно тирамису: Поекономично од оригиналот, а вкусот е чиста фантазија (ВИДЕО)

Лажно тирамису: Поекономично од оригиналот, а вкусот е чиста фантазија (ВИДЕО)

Тирамису е познат италијански десерт кој е популарен во целиот свет. Тој лесно се подготвува, а оригиналната верзија содржи маскарпоне и јајца додека за „лажното“ тирамису се потребни поевтини состојки, а колачот е подеднакво вкусен како и вистинскиот. Познатото...
Исхраната и менталното здравје: Ако сте депресивни и ПОД СТРЕС, не треба да ги јадете овие намирници

Исхраната и менталното здравје: Ако сте депресивни и ПОД СТРЕС, не треба да ги јадете овие намирници

Не е тајна или мистерија дека храната што ја јадеме може да влијае на нашето расположение. Вистинската причина за толку силно влијание на храната врз расположението е исклучително тесната поврзаност на дигестивниот систем со мозокот. Човечкото црево е дом на трилиони...