Сите полудеа по овој син леб: Еве како да го направите, има чуден изглед и одличен вкус (ВИДЕО)

Сите полудеа по овој син леб: Еве како да го направите, има чуден изглед и одличен вкус (ВИДЕО)

За овој производ и не ви треба премногу материјал. А толку е уникатен што кога ќе го направите ќе се гордеете како да сте направиле некој врвен рецепт. Состојки : 3 белки од јајца 3 лажички шеќер боја за колачи брашно ванилин шеќер Подготовка: Белките од јајца...
Летен детокс: Оваа напивка ќе ви го прочисти телото од токсини и ќе ви го зајакне имунитетот

Летен детокс: Оваа напивка ќе ви го прочисти телото од токсини и ќе ви го зајакне имунитетот

Повеќето од нас во текот на карантинот уживавме во разни и честопати нездрави десерти. Сепак, дојде време да се излезе надвор, а многумина добија по некој килограм вишок. Исто така, во нашиот организам неминовно се насобираат штетни материи кои доаѓаат од лошата...
Кобна грешка на многу готвачи: Ако го правите ова со пилешкото месо, го ризикувате здравјето

Кобна грешка на многу готвачи: Ако го правите ова со пилешкото месо, го ризикувате здравјето

Свежото пилешко честопати е преполно со бактерии, како салмонела и хеликобактерии, а миењето со вода никако не помага да се ослободите од нив Пилешкото е еден од омилените видови месо во многу домови, но многу домаќинки прават една грешка при приготвувањето која може...