Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Топло и вкусно – одлична идеја за предјадење или оброк комбиниран со салата. Состојки: 500 гр компири 4 парчиња млад кромид 100 гр кашкавал 1 јајце Презла 2 лажици брашно Сол и бибер Масло Начин на подготовка: Сварете ги компирите во посолена вода, и исечкајте го...
Сакате чипс, но знаете колку е штетен: Четири превкусни алтернативи за омилените грицки

Сакате чипс, но знаете колку е штетен: Четири превкусни алтернативи за омилените грицки

Чипсовите и повеќето солени гицки се многу вкусни, но и многу калорични и штетни за нашето тело. Ви претставуваме четири алтернативи на чипсот, кои освен што се одлична замена на вкусните солени грицки, се и здрави за нашиот организам: Чипс од јаболка: Одличен избор...
Колку повеќе ја јадете, толку полесно слабеете- храна со негативни калории

Колку повеќе ја јадете, толку полесно слабеете- храна со негативни калории

До сега сигурно верувавте дека само со избегнување на одредена храна ќе ослабете, без да сте запознаени со намирниците кои имаат негативни калории. Што всушност претставува негативниот калориски баланс? Одговорот е едноставен – се работи за намирници кои на телото му...
Разочарување: И од здравата храна качувате килограми, еве ги стапиците

Разочарување: И од здравата храна качувате килограми, еве ги стапиците

Фактот дека некои производи се здрави за нашето тело не значи дека тие не дебелеат. Кои се секојдневните стапици заради кои накачуваме килограми? Стапицата 1: Леб Луѓето кои сакаат тестенини дневно јадат во просек по 4 кришки леб. Ограничете ја употребата на леб на...
Руски доктор тврди дека ова е најопасната намирница – ги уништува цревата, го нарушува имунитетот, а ја консумираме секој ден

Руски доктор тврди дека ова е најопасната намирница – ги уништува цревата, го нарушува имунитетот, а ја консумираме секој ден

Рускиот доктор Виктор Хрушчов, автор на книгата за подмладување преку исхрана, смета дека еден од поголемите проблеми на денешницава е лебот. Сите знаеме дека лебот не е ист ‘како некогаш’ и дека пченицата со која што се прави е преработена, а во неа има сè повеќе...