Лимонадата од куркума ја третира депресијата подобро од антидепресиви!

Лимонадата од куркума ја третира депресијата подобро од антидепресиви!

За лимонадата од куркума е утврдено дека содржи некои од најдобрите лековити вредности. Познато е дека куркумата има моќни антиинфламаторни својства. Овој корен ги убива канцерогените ќелии, лечи депресија, го намалува холестеролот. Списокот е долг, но вреди да се...
Чајот од цимет ги топи килограмите за рекордно време, но само ако го приготвите вака

Чајот од цимет ги топи килограмите за рекордно време, но само ако го приготвите вака

Без правилна исхрана и тренинг, невозможно е да се симнат килограмите, но овој чај може значително да придонесе за ослободување на телото од вишокот килограми. Освен што ги топи масните наслаги, циметот ја забрзува и работата на метаболизмот. Одличната работа кај овој...
Протеинските диети се опасни за здравјето

Протеинските диети се опасни за здравјето

Многу често високопротеинските диети се препорачуваат за брзо слабеење, без да се земе предвид фактот дека не смеат да траат долго и мора да се практикуваат внимателно, бидејќи се во исто време и ефикасни и ризични. Според медицинските сознанија, диетите со голем...