Многу вкусен и ефтин парен босански колач

Многу вкусен и ефтин парен босански колач

Евтин, брз, а вкусен. Парен босански колач која за секоја прилика може да се најде на вашата маса. Колач, кој, ако го направите еднаш, постојано ќе биде на вашата маса. Состојки: -10 лажици брашно -10 лажици шеќер -10 јајца За шербет: -1,3 л.вода -една ќесичка ванилин...
Кои се предностите од секојдневното консумирање на хлорофил!

Кои се предностите од секојдневното консумирање на хлорофил!

Хлорофилот е супстанца со која растенијата ја одржуваат својата зелена боја и прават фотосинтеза, но дали знаете колку е добар и за нас луѓето? Да, хлорофилот е одличен за луѓето и е вистински енергетски засилувач. Во еден од најпознатите фитнес клубови во Лондон,...
ЛЕСНА ТОРТА СО БАДЕМИ

ЛЕСНА ТОРТА СО БАДЕМИ

Потребни состојки: 5 жолчки 200 гр. шеќер во прав 600 гр. мелена плазма 100 гр. мелени бадеми 125 гр. путер 2 дл. сок од праска 1 пакување шлаг 2 реда чоколадо за готвење Припрема: Во тенџере на оган загрејте вода, а врз тенџерето ставете сад во кој ќе ги додадете...
КНЕДЛИ ОД СИРЕЊЕ

КНЕДЛИ ОД СИРЕЊЕ

Состојки: 1 кг. кравјо сирење, 4 јајца, 5 лажици брашно, 1 чаша кисела павлака, 50 г. кашкавал, 70 г. путер, сол, бибер, вода, 3 лажици зејтин. Подготовка: Испасирајте го сирењето и додадете две лажици од киселата павлака, жолчките, растопениот путер и брашното....
Напиток за детоксикација и намалување на килограмите!

Напиток за детоксикација и намалување на килограмите!

Веруваме дека и вие сте нафрлиле некој килограм повеќе од зимскиве празници и дека и на вас како и на нас, ви е потребена детоксикација. Поради оваа причина,  ви нудиме пијалок кој ќе ви помогне побрзо да ги изгубите килограмите, но исто така, ќе направите целосна...