ПРЖЕНИ ПИПЕРКИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ И САЛАМА ВО 3 ЧЕКОРИ

by | Дек 27, 2017 | Uncategorized

Одличен домашен рецепт за викедн закуска или предјадење.

Од намирници потребни се – 6 пиперки, 250 грама урда или сирење, 100 грама салама по желба, 2 јајца, 50 грама брашно, малку сол и црн пипер.

Подготовка

1.Пропржете ги пиперките, саламата исечкајте ја на ситни коцки, потоа измешајте ја со згмеченото сирење или урдата. Излупете ги пиперките и наполнете ги со смесата. Наросете сол и црн пипер.

2. Изматете ги јајцата, додадете брашно и наполнетата пиперка добро извалкајте ја во смесата.

3. Пржете ги на врело масло додека не заруменат.

Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
Рецепт за полнети печени патлиџани кои ќе ве одушеват со неверојатниот вкус
Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
ЈАБОЛКА ВО ЛИСНАТО ТЕСТО! Вкусно уживање кое се топи во устата
Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
Едноставен рецепт за шпанска пита кој на сите им успева од прва