Потребни ви се само две состојки: Направете вкусни колачиња по најстариот рецепт

by | Мар 16, 2020 | Десерти

Направете посни благи топчиња кои се превкусни.
Овој рецепт за колачи е стар преку 6000 години, а има само две состојки.
Во старите записи се споменува дека војниците го јаделе за да им даде сила пред борбите.

Потребни состојки:

  • 300 грама паста од мелен сусам
  • 300 грама мед

Подготовка:
Добро измешајте ги двете состојки и формирајте топчиња, оставете ги да се оладат и спремни се за конзумирање.

Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
Рецепт за полнети печени патлиџани кои ќе ве одушеват со неверојатниот вкус
Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
ЈАБОЛКА ВО ЛИСНАТО ТЕСТО! Вкусно уживање кое се топи во устата
Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
Едноставен рецепт за шпанска пита кој на сите им успева од прва