Оригинален рецепт за греено вино со праски

by | Дек 26, 2017 | Пијалоци (Шејкови), Совети

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

3 супени лажици шеќер

100 милилитри Црвено вино

10 грама сецкан свеж ѓумбир

300 грама праски

1 кесичка Ванилин Шеќер
Време за подготовка: 10 мин.

Време за готвење: 20 мин.

ПОДГОТОВКА:

Виното сипете го во сад и загрејте го, па во него стопете го шеќерот и

ванилиниот шеќер. Праските исцедете ги од сокот, ставете ги во сад и

прелијте ги со подготвениот сируп од вино.

Уживајте во ориенталниот вкус.

Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
Рецепт за полнети печени патлиџани кои ќе ве одушеват со неверојатниот вкус
Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
ЈАБОЛКА ВО ЛИСНАТО ТЕСТО! Вкусно уживање кое се топи во устата
Recepti.mk
Recepti.mk4 weeks ago
Едноставен рецепт за шпанска пита кој на сите им успева од прва