Лесен ручек: Тиквички полнети со сирење

by | Авг 4, 2022 | Брза храна, Здрава храна

Брз и едноставен ручек за целото семејство, особено во топлите, летни денови!

Состојки:

  • 3 тиквички
  • 300 гр ситно сирење
  • 1 јајце
  • 1 лажичка сол
  • маслиново масловички

Тиквичките исчистете ги и издлабете ги. Измешајте ги сирењето и јајцата, посолете ги и наполнете ги тиквичките. Попрскајте со маслиново масло.

Се пече во загреана рерна на 220 C околу 30 минути.

Се служи додка е топло.

Добар апетит!