Зелен микс со пршута

Состојки:
 • зелен микс ( рукола, млад спанаќ, марула)
 • 150гр шери домати
 • 1 главица помал црвен кромид
 • 150гр маслинки
 • 100 гр моцарела
 • 100 гр пршута
 • 50 гр биено сирење
 • Прелив:
 • 1 лимон
 • 2 лажици маслиново масло
 • Сол по вкус.
Пријатно јадење !

Слични рецепти и на профилот на Kitchen4.Me

Мени