Здраво и вкусно: Бомбици со путер од кикирики и ленено семе

Потребни ви се само пет состојки за да го подготвите овој рецепт.
Состојки:

  • 165 гр. путер од кикирики
  • 90 гр. црна чоколада
  • 1 шолја овес
  • 75 гр. ленено семе
  • Две лажици мед

Начин на подготовка:

Промешајте ги сите пет состојки во сад со средна големина. Измешајте ги состојките за да се соединат, па ставете ги да отстојат во фрижидер 15 минути до половина час, а потоа формирајте топчиња.
Инзвор:https://kurir.mk/magazin/hrana-i-pijalaci/zdravo-i-vkusno-bombici-so-puter-od-kikiriki-i-leneno-seme/

Мени