Половина час, 3 состојки и највкусниот ручек е готов !

Ви досадија комплицираните ручеци кои ви земаат по најмалку 2 часа во кујната? Ова потпечено пилешко веројатно ќе биде супер замена за која сите ќе мислат дека сте потрошиле часови подготвувајќи го.

 

Вкусниот ручек никогаш не бил поедноставен!

Потребни состојки:

  • 500g пилешки стек
  • 1l павлака за готвење
  • 2 кесички инстант супа од печурки

Подготовка:

Во сад за печење ставете го исечканиот стек, а потоа истурете ги супите од печурки.

Добро измешајте со раце и распоредете рамномерно. Потоа прелијте ја павлаката за готвење.

Ставете ја тавата во рерна на 200 степени околу половина час, додека горниот слој не порумени.

recept-na-denot-polovina-cas-3-sostojki-i-najvkusniot-rucek-e-gotov-02.jpg

Можете да комбинирате со печени компири или салата.

На здравје!

Мени