Отстранете го целулитот со помош на овој сок

Испробајте го овој сок со грејпфрут кој ќе ви помогне да успеете во борбата со целулитот.

Благодарение на грејпфрутот ќе ги согорите вишокот маснотии, ќе ја подобрите циркулацијата на крвта, ќе го забрзате метаболизмот и ќе ги исфрлите токсините.

Потребни ви се само 4 состојки:

  • 1 голем грејпфрут
  • 2 портокали
  • ¼ лимон
  • Парче ѓумбир

Овошјето добро измијте го, излупете го и измиксирате го. Процедете и префрлете го добиениот сок во стаклено шише.

Пијте наутро по 1 чаша на гладен стомак или помеѓу оброците.

Мени