Колачиња од само 2 состојки – готови за минутка

Овие колачиња се навистина спас доколку немате ништо за послужување, а на врата ви дојдат ненајавени гости.
Освен што се вкусни и лесно се прават, овие колачиња се и многу здрави.
Се што треба да направите е да ги помешате двете состојки – бананата и семки по ваш избор или пак корнфлекс како на фотографијата – и да ги ставите во рерна додека малку не се заруменат.
Mожете да ги направите и поголеми како палачинки и да ги премачкате со џем или чоколаден прелив. одлични се да ги направите наутро набрзина ( потребно им е 10 – 15 мин печење) и да имате вкусен и здрав појадок на работа.

Добар апетит!

Мени