Едноставно и брзо јадење: Запечено пилешко во павлака

СОСТОЈКИ:

500 гр пилешко филе

1 л павлака за готвење

2 кесички инстант супа од шампињони

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во огноотпорен сад наредете исечкано пилешко, потоа посипете со супа од кесички и налијте павлака за готвење.

Ставете во рерна на 200 степени и печете додека не порумени.

За помалку од половина час ќе имате совршен ручек!

Добар апетит!

Мени